Інформація
Вітаю Вас: Гость

Вівторок,
19.09.2017, 23:51

Ви увійшли як Гость
Група "Гости"
ip: 54.225.59.242

Реєстрація Вхід
Зайти на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Всіх відвідувачів
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Інформація про фестивалі

іформація про фестивалі на Тернопільщині

Міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль «БРАТИНА»

Фестиваль «Братина», започатковані у 2005 році, проводиться в дні Святої Трійці на території Стіжоцької сільської ради у підніжжя Данилової гори. В його рамках проходить конкурс сучасної української пісні та співочої поезії «Гремислава».

Метою фестивалю є охорона і популяризація традиційної української культури, відтворення автентичних обрядів, танців, пісень, музики, ігор, забав, зустрічі фольклорних колективів, народних умільців, майстрів, любителів історичної реконструкції, дослідників і популяризаторів української історії та культури різних регіонів України, формування у підростаючого покоління естетичного смаку і поваги до традиційної культури українського народу. Постійними учасниками фестивалю є аматорські художні колективи Тернопільської, Рівненської та Хмельницької областей.

Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «ДЗВОНИ ЛЕМКІВЩИНИ»

У мальовничому містечку, що неподалік Карпат, в урочищі Бичова, на Монастирищині, щорічно проводиться фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини», заснований у 1991 році. В 1998-му він здобув статус Всеукраїнського.

Фестиваль проводиться задля збереження та популяризації лемківської культури, мови, обрядів, традицій, звичаїв, декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтв, привернення уваги молоді, інших верств населення до лемківської культури, мови, фольклору, етнографії, налагодження та розширення зв'язків між аматорськими колективами, окремими виконавцями лемківської пісенної, музичної, танцювальної, словесної творчості, майстрами декоративно-ужиткового й образотворчого мистецтв, сприяння їм у розкритті та вдосконаленні своїх творчих здібностей, популяризації кращих зразків культурних надбань лемків.

До участі запрошуються голови та керівники лемківських товариств,окремі виконавці, дуети, тріо, квартети та художні колективи різних жанрів і напрямків народної творчості (фольклор, етнографія, вокал, хореографія, театральний та музичний жанри), у репертуарі яких є лемківські твори, майстри й умільці декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

Всеукраїнський конкурс солістів-вокалістів «СОЛОМІЯ»

на здобуття премії імені Соломії Крушельницької

З метою пошанування пам’яті всесвітньовідомої співачки, уродженки Тернопільщини Соломії Крушельницької, відродження, становлення і подальшого розвитку українського національного мистецтва, об′єднання навколо імені славетної Соломії співаків, хорових колективів області та всієї України, популяризації академічного співу, у 1986 році започатковано конкурс на здобуття премії імені Соломії Крушельницької. Проводиться він раз у 5 років. Головним організатором є обласний методичний центр народної творчості.

Участь у конкурсі беруть солісти-вокалісти та хорові колективи України.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс стрілецької та повстанської пісні

«ДЗВОНИ ЛИСОНІ»

Фестиваль «Дзвони Лисоні» проводиться в Бережанах щорічно у серпні.

Цей мистецький захід покликаний відроджувати, популяризувати кращі зразки української пісенної творчості, стимулювати розвиток стрілецьких та повстанських пісень, створення нових яскравих творів, залучати обдаровану молоді до творчої діяльності, розкривати творчі індивідуальності молодих авторів, співаків, сприяти формуванню національної свідомості, зростанню української культури та духовності народу. У фестивалі беруть участь аматорські колективи вокально-хорового та музичного жанрів Тернопільщини, Львівської, Івано-Франківської областей.

Фольклорно-мистецьке свято

«В БОРЩІВСЬКОМУ КРАЇ ЦВІТУТЬ ВИШИВАНКИ»

Фольклорно-мистецьке свято «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» завоювало велику популярність не тільки в області, але й далеко за її межами. Вперше воно було проведене у вересні 2007 року. Його метою є пізнання етнографічної спадщини, привернення уваги широких кіл громадськості до народної культури, фольклору, звичаїв, традицій та обрядів, виявлення самобутніх творчих колективів, підтримка і сприяння творчої діяльності майстрів борщівської вишивки та костюма, залучення молоді до народних художніх промислів.

У святі беруть участь фольклорно-етнографічні, фольклорні колективи району та області, гурти і ансамблі, троїсті музики, окремі виконавці, в репертуарі яких є зразки українського фольклору, відомі пісні про українську вишиванку, авторські пісні, пісні про борщівську вишиту сорочку.

Обов’язковою складовою цього мистецького заходу є науково-практична конференція «Борщівська вишита сорочка в контексті українського національного костюма» і загальна виставка борщівської вишитої сорочки і костюма, представлена майстринями кожного населеного пункту району, виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва району, області та інших регіонів України. Умовою участі у святі є обов’язковість його учасників бути в українській вишитій сорочці.

В рамках свята проводиться фестиваль борщу «Борщ-їв», приготовлений господинями всіх населених пунктів району, а також гостями з Тернополя та Києва.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні «БАЙДА»

Фестиваль-конкурс започаткований в 2001 році управлінням культури Тернопільської облдержадміністрації, Генеральною канцелярією Українського козацтва та Тернопільським крайовим кошем Українського козацтва імені Дмитра-Байди Вишневецького спільно з Міністерством культури України.

Його метою є відродження і популяризація кращих зразків української пісенної творчості, відкриття нових імен, виховання естетичних смаків молоді, активізація культурно-мистецького життя України. Фестиваль-конкурс дає змогу продовжити відродження традицій і звичаїв козацької доби, возвеличити мужність українського народу у битвах та звитягах за волю і незалежність, поширити інформацію про Українське козацтво та його мистецтво у світі.

В конкурсній програмі беруть участь солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі та хорові колективи. Обов’язковими для всіх творчих колективів, учасників фестивалю є виконання історичних козацьких пісень та дум; українських народних пісень, пов’язаних з темою козацтва, державності, боротьби українського народу проти своїх поневолювачів, ліричних та жартівливих козацьких пісень.

Обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії

«ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ОБЕРЕГИ»

У 1977 році у парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка м. Тернополя під час свята квітів, неподалік барвистих рослинних композицій вперше свої вироби демонстрували майстри декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтв. Це було початком обласного свята ремесел. Згодом, у 1980 році до народних умільців приєдналися фольклорні та фольклорно-етнографічні колективи. З того часу цей мистецький захід одержав назву «Свято народних ремесел і фольклору». Зокрема, 6 червня 1999 року на Театральному майдані відбулося обласне свято народних ремесел в рамках «Всеукраїнського огляду народної творчості». 17 червня 2006 року обласне свято народних ремесел відбулося в рамках святкування 20-річчя відкриття у Тернополі у 1986 році першого в Україні Співочого поля, яке проходило під назвою «Народ ніколи не загине, допоки музика жива». У 2008 році під час проведення обласного свята народних ремесел і фольклору було також проведено конкурс виконавців фольклору на здобуття премії імені Володимира Гнатюка. В 2009 році відомий уже культурно-мистецький захід отримав назву обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги». Як бачимо, до свята приєдналися і хореографічні колективи.

Програмні виступи обласного свята народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги», в тому числі й конкурси фольклорних колективів і окремих виконавців на здобуття премії імені Володимира Гнатюка та хореографічних колективів «Танцювальне літо» проходять в парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка міста Тернополя.

Обласний фольклорно-обрядовий фестиваль «КУПАЛЬСЬКІ ВОГНІ»

Метою фестивалю є збереження і розвиток народно-обрядової культури, відкриття нових імен учасників народної творчості області, розширення зв’язків між учасниками аматорських художніх колективів, відновлення забутих традицій, звичаїв, обрядів українського народу, привернення уваги населення, особливо молоді, до народної культури, фольклору, етнографії, їх участі в аматорських художніх колективах, фольклорно-обрядовій, народній творчості.

Організатори фестивалю виходили з того, що Івана Купала – одне з найдавніших народних свят української національної культури, де найбільш повно розкриваються народні звичаї та обряди. У культурно-мистецькому заході беруть участь окремі виконавці різних жанрів мистецтва, дуети, тріо, квартети, хори, обрядово-фольклорні колективи, ансамблі народної музики, троїсті музики, ансамблі народного танцю, вокально-інструментальні колективи, а також майстри народної творчості. Фестиваль відбуваєть у селі Губин Бучацького району.

Обласний конкурс виконавців фольклору традиційних народних звичаїв і обрядів на здобуття премії імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА

У 1987 році започаткований обласний конкурс виконавців фольклору традиційних народних звичаїв і обрядів на здобуття премії ім.В.Гнатюка. Його мета - збереження, пропагування, подальший розвиток кращих зразків фольклору, народної хореографії, обрядів та звичаїв, сучасної народної творчості Тернопільщини, популяризація кращих, виявлення невідомих колективів, окремих виконавців, які є носіями традицій народного мистецтва, залучення дітей, молоді, старших людей до пісенного, музичного, танцювального, словесного фольклору, народних звичаїв, обрядів рідного краю. Налагодження творчих зв'язків між колективами.

Цей захід відбувався по чотирьох, далі по двох зонах у районних будинках культури, у рідному селі видатного фольклориста, вченого В. Гнатюка - Велесневі Монастириського району, у палаці культури під тодішньою назвою «Октябрь», на Співочому полі міста Тернополя.

У 2010 році конкурс проходив у парку культури і відпочинку ім. Т. Г.Шевченка в рамках обласного свята народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги».

Обласне свято зимового, календарно-обрядового фольклору

«НОВА РАДІСТЬ СТАЛА»

У 1990 році в Тернополі відбулося перше обласне свято зимового календарно-обрядового фольклору, яке надалі отримало назву «Нова радість стала». Воно проходить з метою збереження, відродження, популяризації християнських традицій, кращих зразків фольклору та етнографії, дальшого розвитку народної творчості.

На Театральний майдан міста Тернополя приходять колядники, вертепні групи, Коза, Маланка, посівальники, віншувальники, щедрівники. Мешканці на гості міста раді вітати аматорів із різних куточків області, які відтворюють, популяризують різдвяні, новорічні, водохрещенські обряди.

Обласний огляд-конкурс народних аматорських театрів на приз імені

ЛЕСЯ КУРБАСА

До відзначення 100-річчя від дня народження нашого земляка, режисера, актора, педагога Леся Курбаса у 1987 році Тернопільським обласним методичним центром народної творчості був започаткований обласний конкурс самодіяльних драматичних колективів на приз імені Леся Курбаса «Тернопільські театральні вечори». Зараз він має назву обласний огляд-конкурс аматорських театрів на приз імені Леся Курбаса і проводиться кожні два роки за участю народних аматорських театрів Тернопілля.

Обласний фестиваль-конкурс аматорських хореографічних колективів «ТЕРНОПІЛЬСЬКА ТАНЦЮВАЛЬНА ВЕСНА»

Задля розвитку аматорського хореографічного мистецтва, виявлення нових талановитих балетмейстерів-постановників, яскравих танцювальних колективів та окремих виконавців, залучення учнівської та студентської молоді до хореографічного мистецтва з 1965 року в Тернополі стало традицією проводити фестиваль-конкурс хореографічних колективів, який з 1987 року називається «Тернопільська танцювальна весна». Традиційно він проходить щороку наприкінці травня і дає можливість продемонструвати роботу колективів Тернопільщини у різних хореографічних напрямах.

Обласний фестиваль народного танцю «ЧЕРВОНА КАЛИНА»

У 1998 році керівником народного аматорського ансамблю танцю «Червона калина» Анатолієм Поліщуком засновано фестиваль народного танцю «Червона калина», покликаний показати багатство та розмаїття народної хореографії України, танці народів, що проживають на її території. Свято народного танцю, проходить щороку у жовтні, збираючи під «кетяги червоної калини» не лише колективи нашої області, а й гостей із усього західного регіону України.

Обласна мистецька виставка-конкурс на здобуття премії імені

ЯРОСЛАВИ МУЗИКИ

З метою збереження, відродження та подальшого розвитку мистецьких традицій Тернопільщини, заохочення художників-аматорів до плідної праці, розвитку українського національного мистецтва встановлено обласну мистецьку премію імені Ярослави Музики серед художників-аматорів. Виставка-конкурс відкривається у січні, починаючи з 2001 року, раз у два роки. У роботах конкурсантів подих любові до рідної землі, заряд - оптимізму, що виражається емоційним і колірним тоном, неспокійною фактурою поверхні й несподіваними ритмами композиційного ряду.Годинник
Київ
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Прогноз погоди

Тернопіль © 2017
Хостинг від uCoz