Інформація
Вітаю Вас: Гость

Неділя,
26.05.2019, 17:03

Ви увійшли як Гость
Група "Гости"
ip: 3.208.22.127

Реєстрація Вхід
Зайти на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Всіх відвідувачів
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Робота з дітьми та молоддю

Дитяча та юнацька творчість Тернопільщини

     

Організація дозвілля молоді та дітей – один із важливих аспектів діяльності закладів культури клубного типу, спрямованих на духовне виховання людини, розвиток її здібностей, світогляду.

         Як сказав свого часу Максим Рильський, що нове життя нового прагне слова. Перефразовуючи крилатий вислів поета, варто уточнити: не тільки слова, але й звичаїв та обрядів, оскільки кожне покоління привносить щось своє, неповторне. Особливо це стосується молоді, яка не може задовольнитися лише старим набутком, їй властиві свіжі думки і погляди на ту чи іншу реалію.

Усе це зрозуміле і природне. Але не забуваймо, що без міцного коріння, точніше сказати б – підгрунтя, не може з’явитися вартісна річ, котра відповідала б етнічній своєрідності й неповторності.

Відтак – це особливо стосується духовної культури – для відтворення нового, його репрезентатори мають насамперед засвоїти набутки попередніх поколінь, себто знати традиційні джерела. Лише на їх основі можна відтворити поступальний процес, певною мірою корегувати чи створювати нові повноцінні реалії. Це стосується всіх сфер людської діяльності.

Основні характеристики дозвілля ґрунтуються на тому, що дитина у вільний час займається різноманітною діяльністю, яка суттєво впливає на формування її моральних орієнтирів, захоплення, інтереси, освітньо-професійну та культурну соціалізацію.

Традиційно організація дозвілля дітей та молоді визначається роботою закладів культури, освіти, мистецтва, спорту. Це напрям діяльності позашкільних навчальних закладів, клубів за місцем проживання, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, клубних закладів, центрів дозвілля, шкіл естетичного виховання, бібліотек, театрів. Осередком сфери дозвілля на селі вважаються заклади культури клубного типу.

На Тернопільщині діє 1454 дитячих та юнацьких аматорських колективів,

функціонує 906 любительських об’єднань та клубів за інтересами.

Важливою формою організації дозвілля дітей та молоді є залучення їх до масових заходів. Дитячі та молодіжні колективи області беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних фестивалях, конкурсах тощо.

 Тернопільський обласний методичний центр народної творчості спільно із закладами культури області плідно працює над пошуком та впровадженням сучасних, інноваційних видовищних програм та шоу-проектів. У цьому напрямку проводиться  цілий ряд конкурсно-розважальних програм: „Міс села”, „Містер села”, „Міс Дюймовочка”, „Сімейні вернісажі”, „Два серця”, „Джентльмен-шоу”, „Козацькі забави”, „Перехрестя кохання”, „Твоє ім’я – твій друг”, „Молоді господарочки”, „Чарівна голочка”, „Потанцюй зі мною”, „Лицарські турніри”.

Поза увагою центру народної творчості не залишаються діти, молодь з особливими фізичними потребами. Щороку для молодого покоління цієї верстви населення проводять обласні, районні конкурси, фестивалі, виставки: „Повір у себе”, „Подаруй радість дітям”, „Діти – наше майбутнє”, „Дітям потрібне щастя”, „Я малюю своє майбутнє”.

Діти – найдорожчий скарб, наша радість, наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, будинку культури, органів влади та громадськості – подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виконання і дотримання прав дитинства.

 

Провідний методист                                                             Л.О.Пітик

Годинник
Київ
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Прогноз погоди

Тернопіль © 2019
Хостинг від uCoz